HTMLطراحی سایتگوناگون

۱۳-صفحه بندی در HTML

صفحه بندی در وب،برای اینکه سایت شما را جذاب تر کند بسیار مسئله ی مهمی است.پس صفحه تان را با دقت طراحی کنید!

 

صفحه بندی سایت ها

 

اگر دقت کرده باشید بیشتر وبسایت ها مطالب خود را درچند ستون قرار میدهند.به کمک عناصر <Div> میتوان حالت چند ستونی ایجاد کرد.

تذکر:اگرچه گاهی ممکن است دیده ویا شنیده باشید که به کمک جدول ها نیز میشود وب را صفحه بندی کرد اما باید بدانید جدول ها ابزار مناسبی برای صفحه بندی نمیباشند! پس برای صفحه بندی باید از عناصر <Div> استفاده کرد.

 

 

صفحه بندی با استفاده از عناصر <Div>

 

عنصر <div> یک عنصر block می باشد که برای گروه بندی عناصر HTML استفاده می شود.

توجه:  CSS برای چیدمان عناصر یا ایجاد پس زمینه یا نمای رنگی برای صفحات استفاده می شود.

در مثال زیر، از پنج عنصر div برای صفحه بندی استفاده شده است. همچنین از CSS برای تعیین مکان عناصر، ایجاد پس زمینه رنگی و مشخص کردن عرض و ارتفاع عناصر استفاده شده است:

 

کلیک کنید

 


 

نکته مهم:

 

نکته: بزرگترین مزیت استفاده از CSS  این است که اگر کد CSS را در یک style sheet بیرونی قرار دهید سایت شما خیلی راحت تر حفظ می شود. شما می توانید صفحه بندی کل وب سایتتان را با ویرایش یک فایل تغییر دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد CSS به بخش آموزش Css مراجعه بفرمایید.

نکته: به دلیل اینکه ایجاد صفحه بندی های پیشرفته زمان گیر است، گزینه سریعتر، استفاده از یک الگو(template) می باشد. با جستجو در گوگل می توانید وب سایت های رایگانی را که این الگو ها را ارائه می دهند بیابید. (می توانید از آنها استفاده کنید و آنها را سفارشی کنید.)

 

دقت داشته باشید که اگر در حال حاضر با مفاهیم CSS آشنایی ندارید ممکن است شیوه ی ساخت و طرز صفحه بندی وب در این بخش کمی برایتان نامفهوم باشد که این چیز طبیعی است وبا آموزش بخش CSS این مشکل به سادگی برایتان رفع میشود.

 


بخش بعدی

بخش قبلی

به این پست امتیاز دهید.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

رضااسدزاده

رضااسدزاده هستم مهندس نرم افزار علاقه مند به فضای وب از تاریخ 12شهریور سال96 سایت تیچ وب رو راه اندازی کردیم با هدف گسترش اطلاعات نرم افزاری و زبان های برنامه نویسی . امیدوارم با حمایت شما دوستان بتونیم به این هدف بزرگ دست پیدا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن