Pythonزبان های برنامه نویسی

نوشتن Python API با فلاسک

آموزش نوشتن API با فلاسک

در این آموزش سریع از فلاسک ، یکی از سریعترین فریمورک یا چارچوب های پایتون ، برای واکشی داده ها از یک سرور ، استفاده می کنیم.

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ، شی گرا است که به دلیل نحو ساده شناخته شده است. این نرم افزار به طور مداوم در بین زبان های برنامه نویسی برتر برای ساخت API های RESTful قرار دارد.

فلاسک یک فریم ورک قابل تنظیم پایتون است که به توسعه دهندگان کنترل کاملی در مورد دسترسی کاربران به داده ها می دهد. فلاسک یک “میکرو چارچوب” است که بر اساس ابزار WSZI Werkzeug و موتور وسوسه انگیز Jinja 2 ساخته شده است. این یک چارچوب وب برای توسعه RESTful API طراحی شده است.

فلاسک یکی از سریعترین فریم ورک های پایتون است. وب سایت های محبوب از جمله Netflix ، Pinterest و LinkedIn ، Flask را در پشته های توسعه خود گنجانده است. در اینجا مثالی از چگونگی امکان استفاده از فلاسک به کاربران برای بارگیری داده از سرور با استفاده از روش HTTP GET آورده ایم.

تنظیمات برنامه فلاسک

ابتدا یک ساختار برای برنامه Flask خود ایجاد کنید. شما می توانید این کار را در هر مکانی از سیستم خود یا در یک هاست پایتون انجام دهید.

 

ماژول های فلاسک را وارد می کنیم

در مرحله بعد ، ماژول فلاسک و کتابخانه flask_restful آن را به کد main.py خود وارد می کنیم:

 

اجرا کردن برنامه

فلاسک شامل یک سرور HTTP داخلی برای آزمایش است. API ساده ای را که ساخته اید تست کنید:

 

با شروع سرور توسعه ، برنامه Flask شما شروع می شود ، که شامل روشی به نام get برای پاسخ به یک درخواست HTTP GET ساده است. می توانید آن را با استفاده از wget یا curl یا هر مرورگر وب تست کنید. یک آدرس URL برای استفاده در خروجی Flask پس از شروع سرور به شما ارائه می دهد.

 

برای دیدن نسخه پیچیده تر یک API وب مشابه با استفاده از پایتون و فلاسک ، به وب سایت کتابخانه کنگره Chronicling America بروید ، که دسترسی به اطلاعات مربوط به روزنامه های تاریخی و صفحات دیجیتالی روزنامه را فراهم می کند.

چرا از فلاسک استفاده می کنیم؟

فلاسک چندین مزیت عمده دارد:

۱.پایتون محبوب و پر کاربرد است ، بنابراین هر کسی که پایتون را می شناسد و می تواند با فلاسک کار کند.

۲.سبک و مینیمالیستی (ساده وار)است.

۳.ساخته شده با امنیت در ذهن.

۴.مستندات عالی با کد نمونه بارز و واضح

برخی از معایب احتمالی نیز وجود دارد:

۱.سبک و مینیمالیستی است. اگر به دنبال یک چارچوب با تعداد زیادی کتابخانه همراه و اجزای پیش ساخته هستید ، این ممکن است بهترین گزینه شما نباشد.

۲.اگر مجبورید چارچوب یا همان فریمورک خود را با فلاسک بسازید ، ممکن است دریابید که هزینه حفظ سفارشی سازی شما منافع استفاده از فلاسک را نفی نمی کند.

اگر به دنبال ساختن یک برنامه وب یا API هستید ، فلاسک گزینه خوبی برای در نظر گرفتن است. نیرومند و قوی است و مستندات پروژه آن کار را آسان می کند. آن را ارزیابی کنید و ببینید آیا این برای پروژه شما مناسب است یا خیر.

منبع
به این پست امتیاز دهید.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن