Pythonزبان های برنامه نویسی

نوشتن Python API با جنگو

آموزش نوشتن API با فریم ورک جنگو

جنگو یکی از محبوب ترین چارچوب های توسعه پایتون API است. نحوه استفاده از آن را در این آموزش سریع بیاموزید.

جنگو چارچوب جامع وب است که با استفاده از آن همه چارچوبهای دیگر اندازه گیری می شود. یکی از محبوب ترین نام ها در توسعه API Python ، از زمان شروع در سال ۲۰۰۵ محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

جنگو توسط بنیاد نرم افزار Django نگهداری می شود و پشتیبانی جامعه بزرگی را تجربه کرده است ، با بیش از ۱۱،۶۰۰ عضو در سراسر جهان. در Stack Overflow ، جنگو حدود ۱۹۱،۰۰۰ سؤال برچسب خورده دارد. وب سایت هایی مانند اسپاتی فای ، یوتیوب و اینستاگرام برای مدیریت برنامه و داده ها به جنگو متکی هستند.

این مقاله یک API ساده را برای واکشی داده از سرور با استفاده از روش GET پروتکل HTTP آموزش می دهد.

تنظیمات پروژه

ابتدا ، یک ساختار برای برنامه جنگو خود ایجاد کنید. می توانید این کار را در هر مکانی از سیستم خود انجام دهید، دستورات زیر را وارد کنید:

سپس ، یک محیط مجازی ایجاد کنید تا وابستگی های بسته را بطور محلی در فهرست پروژه جدا کنید:

در ویندوز ، برای فعال کردن محیط مجازی Python ، از دستور env\Scripts\activate استفاده کنید.

فریمورک جنگو و چارچوب یا فریمورکDjango REST را نصب کنید

بعد ، ماژول های پایتون را برای Django و Django REST نصب کنید:

یک پروژه جدید جنگو بسازید

اکنون که یک محیط کار برای برنامه خود دارید ، باید یک پروژه جدید جنگو را بسازید. بر خلاف یک چارچوب حداقل مانند Flask ، Django شامل دستورات اختصاصی برای این فرآیند است (توجه داشته باشید:کارکتر دستور اول):

Django از یک پایگاه داده به عنوان بکند خود استفاده می کند ، بنابراین شما باید قبل از شروع توسعه ، پایگاه داده خود را همگام سازی کنید. این پایگاه داده را می توان با اسکریپت management.py که هنگام اجرای دستور django-admin ایجاد شده است ، مدیریت کرد. از آنجا که در حال حاضر در دایرکتوری آموزش هستید ، از اسکریپت /.. برای اجرای اسکریپت استفاده کنید ، که در یک دایرکتوری قرار دارد:

 

کاربران را در جنگو ایجاد کنید

ساخت کاربر با نام ادمین یا سرپرست و رمز عبور، به طور مثال رمز عبور ۱۲۳ قرار دهید

نکته:هنگامی که از شما خواسته شد یک رمز ورود وارد کنید.

سریال سازها و نماها را در جنگو پیاده سازی کنید

برای اینکه جنگو بتواند اطلاعات را به درخواست HTTP GET منتقل کند ، باید  اطلاعات شیء  یا آبجکت را به داده های پاسخ معتبر ترجمه کند. جنگو برای این کار سریال سازها را پیاده سازی می کند.

در پروژه خود ، تعدادی سریالایزر را با ایجاد یک ماژول جدید با نام Quickstart / serializer.py تعریف کنید ، که برای نمایش داده ها استفاده خواهید کرد:

نما یت ویو در جنگو تابعی است که درخواست وب را می گیرد و پاسخ وب را برمی گرداند. پاسخ می تواند HTML باشد ، یا یک تغییر مسیر HTTP یا خطای HTTP ، یک سند JSON یا XML ، یک تصویر یا یک فایل TAR یا هر چیز دیگری که می توانید از طریق اینترنت بدست آورید. برای ایجاد یک نمای ، Quickstart / views.py را باز کنید و کد زیر را وارد کنید. این پرونده در حال حاضر وجود دارد و دارای متن بویلر در آن است ، بنابراین آن را نگه دارید و این متن را به پرونده اضافه کنید:

 

URL ها را با جنگو ایجاد کنید

اکنون می توانید نشانی اینترنتی ایجاد کنید تا افراد بتوانند به API تازه کار شما دسترسی پیدا کنند. urls.py را در یک ویرایشگر متن باز کنید و نمونه نمونه پیش فرض را با این کد جایگزین کنید:

 

پروژه جنگو خود را تنظیم کنید

ماژول تنظیمات این مثال پروژه  در tutorial/settings.py ذخیره می شود ، بنابراین در ویرایشگر متن باز کنید و rest_framework را به انتهای لیست INSTALLED_APPS اضافه کنید:

 

API Django خود را آزمایش کنید

اکنون آماده آزمایش API شما ساخته اید. ابتدا سرور داخلی را از خط فرمان راه اندازی کنید:

می توانید با دسترسی به URL http: // localhost: 8000 / کاربرانی که از curl استفاده می کنند ، به API خود دسترسی پیدا کنند:

از مرورگر خود استفاده کنید:

البته تمام موارد بالا را در هاست پایتون می توانید پیاده سازی کنید.

برای کسب اطلاعات عمیق تر درباره API های RESTful با استفاده از جنگو و پایتون ، به مستندات عالی جنگو مراجعه کنید.

آموزش فلاسک

منبع
به این پست امتیاز دهید.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن