ترفند ها و نکته ها

شبکه ی زیرونت

آشنایی با زیرونت

شبکه ی زیونت یک شبکه رمزنگاری شده end-to-end است که باز زبان پایتون نوشته شده است و با استفاده از متد زیرساخت شبکه تور ارتباط کاملا ناشناس و امن رو فراهم می کند. از ویژگی مهم این زیر ساخت ارتباط در شبکه اینترانت قابل استفاده می باشد. یعنی حتی در زمان قعطی اینترنت ، با دیدن این فیلم بیشتر موضوع را بهتر درک می کنید.

سه سال پیش ، یک شخص مجارستانی به نام Tamas Kocsis یک جایگزین اینترنتی کاملاً غیر متمرکز به نام Zeronet به وجود آورد. با استفاده از رمزنگاری زمینه ای در پشت بیت کوین ، هر آدرس وب سایت Zeronet key یک کلید عمومی Bitcoin است ، بنابراین هر بازدید کننده می تواند بیت کوین را مستقیماً به صاحب سایت ارسال کند ، حتی اگر هنوز کیف پول تنظیم نکرده باشد.

اکنون ، بسیاری از وب سایت های مفید Zeronet به نام “zites” برای تقلید از وب سایت ها و برنامه های معروف مانند Facebook ، Youtub ، Reddit ، Twitter و Popcorntime طراحی شده اند. در حال حاضر ابزار کل سیستم با موارد اضافی مانند جستجوی zite ، یک سرویس گیرنده ایمیل خصوصی ، یک مدیر فایل و اخبار جدید Zeronet که مکالمات شما را در همه زیت ها نگه می دارد.

به گفته ی آفریننده ی این شبکه ، به احتمال بسیار قوی سرکوب دولت های موافق با سانسور اینترنت تأثیر زیادی روی Zeronet نخواهد گذاشت. نه تنها کل سیستم به طور کامل Tor فعال شده است ، بلکه ماهیت شبکه نیز مانند آدرس های بیت کوین است ، حتی اگر كسی شروع به حمله به این رایانه ها كند” ، “او فقط بروزرسانی ها را به تاخیر می اندازد.”

یکی از اولین zite هایی که بیشتر مردم در آن حاضر می شوند Zeroplay است که از Webtorrent برای نمایش فیلم های Bittorrent است. که میتوانید فیلم ها و انواع موسیقی را رایگان استریم و دریافت کنید.

 

بعد از دانلود زیرونت در بخش zeroid برای خود یک ایدی بسازید (توجه داشته باشید که به دلیل پایین بودن تعداد کاربران شبکه در حال حاضر سرعت خیلی بالایی ندارد و ممکن است کمی زمان ببرد.)

از این آیدی میتوانید در بخش ZeroMail برای ارسال پیام و دریافت پاسخ به دوستانتان استفاده کنید.
قابلیت های بسیار زیاد دیگری نیز موجود است که در زمان مناسب معرفی خواهد شد.

این پروژه در مراحل ابتدایی است ممکن است باگ های بسیار کوچکی وجود داشته باشد اما برنامه عالی است و به بسیار خوب کار می کند.

شما در زیرونت می توانید برای خودتان zite ، بلاگ،ایمیل و وب اپلیکیشن چت درست کنید.البته برای ساخت هرنوع zite نیاز به سروز دارید که می توانید با vps یک سرور زیرونت برای خودتان درست کنید تا سرور بر روی آن لانچ شود.

فعلا زیرونت ابزرای همانند تور در مورد دور زدن سانسور تلگرام ارئه نکرده است.

به این پست امتیاز دهید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین ببینید

بستن
بستن