طراحی سایت

رفرش کردن صفحات Rich Preview در تلگرام

خلاصه ای از مطلب، Rich Preview قابلیتی است  در برنامه ی پیام رسان تلگرام است که بلافاصله پس از افزودن لینک ، یک صفحه در متن یک پیام، پیام رسان تلگرام یا سایر پیام رسان ها مانند واتس آپ یک خلاصه از محتویات صفحه + یک تصویر که شما ممکن است با استفاده از تگ های مربوطه معرفی کرده باشید در انتهای یک پیام نمایشخواهد داد.

شما می توانید با افزودن یک سری تگ به بخش <head> در صفحات وب تان برای پیام رسان های مختلف، و فیس بوک و توئیتر Rich Preview ایجاد کنید.

مشکلی که بخصوص در تلگرام هنگام تست کردن Rich Preview صفحات وب با آن برخورد خواهید کرد این است که تلگرام بر خلاف سایر پیام رسان های دیگر و سایت ها، Rich Preview سایت شما را پس از اولین مرور کردن، Cache می کند و در دفعات بعد، اگر شما به عنوان برنامه نویس مورد نظر، متوجه وجود مشکل در Rich Preview می شوید و سعی می کنید آن مشکل را برطرف کنید و متاسفانه همچنان Rich Preview قبلی را نمایش خواهد داد.

جدیدا و به تازگی تلگرام یک بات معرفی کرده است که با استفاده از آن می توانید مشکل Cache شدن Rich Preview را برطرف کنید.

برای رفرش کردن Rich Preview  صفحه مورد نظرتان کافی است به سراغ بات @WebpageBot بروید و لینک صفحه مورد نظر را به آن بدهید. در کسری از ثانیه Preview صفحه شما در تلگرام به روز خواهد شد. همچنین به ازای هر یک از لینک هایی که به بات فوق تحویل می دهید یک دکمه شیشه ای در زیر لینک به شما نمایش داده می شود که به شما اجازه می دهد با هر بار کلیک بر روی آن، دوباره Preview لینک مورد نظر را رفرش کنید .

به این پست امتیاز دهید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن