آفیس

WPS آفیس در لینوکس یک جایگزین رایگان برای مایکروسافت آفیس

یک جایگزین رایگان برای مایکروسافت آفیس

اگر دنبال یک جایگزین رایگان از مایکروسافت آفیس در لینوکس هستید،  WPS آفیس یکی از بهترین انتخاب هاست. این امکان استفاده رایگان است و سازگاری با قالب های سند ماکروسافت آفیس را ارائه می دهد.
دفتر WPS یک مجموعه بهره وری و پلت فرم اداری متقابل است. کاملا سازگار با مایکروسافت آفیس، Google Docs / Sheets / Slide و Adobe PDF است.
برای بسیاری از کاربران، WPS آفیس به اندازه کافی بصری و قادر به پاسخگویی به نیازهایشان است. به دلیل نزدیک بودن به مایکروسافت آفیس، از لحاظ ظاهر و سازگاری، محبوبیت بسیاری به دست آورده است.

WPS آفیس توسط Kingsoft Corporation واقع در چین ساخته شده است. برای کاربران ویندوز، WPS آفیس دارای نسخه های رایگان و پریمیوم است. برای کاربران لینوکس، WPS آفیس به صورت رایگان از طریق جامعه لینوکس در دسترس است.

تذکر: WPS آفیس یک نرم افزار منبع باز نیست.

WPS آفیس در لینوکس

WPS آفیس دارای چهار بخش اصلی است:

WPS Writer
WPS Presentation
WPS Spreadsheet
WPS PDF

WPS آفیس به طور کامل ماکروسافت آفیس را پشتیبانی می کند جتی بیشتر از آن را نیز پشتیبانی می کند .فرمت هایdoc، .docx، .dotx، .ppt، .pptx، .xls، .xlsx، .docm، .dotm، .xml، .txt، .html، .rtf (و غیره)، و نیز فرمت خاص خود (WPS،. WPT). همچنین شامل فونت های مایکروسافت به طور پیش فرض (برای اطمینان از سازگاری)، می تواند فایل های PDF را اکسپورت و قابلیت های املایی را در بیش از ۱۰ زبان فراهم می کند.

تذکر:با این حال، ODT، ODP و دیگر فرمت های سند باز به خوبی ساپورت نشده است.

هر سه برنامه WPS آفیس اصلی دارای رابط کاربری بسیار شبیه به مایکروسافت آفیس با همان رابط کاربری Ribbon است. اگر چه تفاوت های جزئی وجود دارد، از نظر کاربری نسبتا مشابه است. شما می توانید به راحتی هر سند مایکروسافت آفیس / LibreOffice را با استفاده از WPS آفیس کلون کنید.


تنها چیزی که ممکن است به آن نپردازید، بعضی از تنظیمات ظاهر پیش فرض (برخی از سرصفحات دارای فضای زیادی در زیر آنها هستند و غیره)، اما این را می توان به راحتی تنظیم کرد.

به طور پیش فرض، WPS فایل ها را در فایل های .docx، .pptx و .xlsx ذخیره می کند. شما همچنین می توانید اسناد را به WPS Cloud ذخیره کنید و با دیگر همکاران به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، امکان دانلود چندین قالب از اینجا نیز وجود دارد.

نصب WPS آفیس در لینوکس

WPS فایل های نصب کننده DEB و RPM را برای توزیع های لینوکس فراهم کرده است. این باعث می شود نصب WPS آفیس یک فرآیند آسان برای توزیع هایی مبتنی بر دبیان / اوبونتو یا فدورا باشد.

شما می توانید WPS برای لینوکس از بخش زیر دانلود کنید:
دانلود WPS آفیس برای لینوکس

مصابق عکس به پایین صفحه بروید و یک پیوند برای دانلود آخرین نسخه پیدا خواهید کرد:


فایل مناسب برای توزیع خود را دانلود کنید. نصب برنامه ها از فایل DEB یا RPM همانند دوبار کلیک روی آنها است. انجام این کار نمونه ای از نرم افزار را فراهم می کند که به شما امکان نصب بسته را همانند عکس پایین خواهد داد:

پس از چند ثانیه، برنامه باید با موفقیت بر روی سیستم شما نصب شده است!

شما هم اکنون می توانید WPS را در منوی برنامه ها جستجو کنید و تمام برنامه های موجود در WPS Office Suite را همانند عکس پایین پیدا کنید:

منبع
به این پست امتیاز دهید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین ببینید

بستن
بستن