ترفند ها و نکته ها

۱۲ افزونه فایرفاکس برای طراحان و توسعه دهندگان وب

در این پست می خواهیم به معرفی ۱۲ ابزار در مرورگر فایرفاکس کوانتوم بپردازیم که به طراحان و توسعه دهنده گان وب کمک شایانی می کند.

۱.HTML Validator
HTML Validator از طریق کد شما اجرا می شود تا اطمینان حاصل شود که استاندارد HTML برقرار است. تعداد خطاهای آن را بر روی آیکون در نوار ابزار قابل مشاهده است.


۲.Octotree
به عنوان یک توسعه دهنده،  از طریق چندین صفحه کد در GitHub هر زمان و همزمان که در حال جستجو هستید، ببینید که چگونه دیگر توسعه دهندگان حل برخی از مشکلات را پیدا و توصیه کرده اند. Octotree برای شما دوستان بسیار مفید خواهد بود.

به این ترتیب، شما می توانید از طریق خطوط کد بدون جستجوی فایل های منبع فهرست کنید.

۳.HTTPS Everywhere
HTTPS Everywhere در همه جا اطلاعاتی را که شما با تمام صفحات اصلی وب مبادله می کنید، حتی اگر از HTTPS استفاده نمی کنند، رمزگذاری می کند.

بنابراین اگر به صفحاتی که از https استفاده نمی کنند هدایت می شوید، می توانید اطمینان حاصل کنید که ارتباطات آنلاین شما امن است.

۴.Page Performance Test
Page Performance Test استفاده از اندازه گیری سرعت و عملکرد بارگیری شما آمار خود را در صفحات وب شما می دهد. شما می توانید نتایج نمودار را برای مقایسه آن با تست های بعدی ذخیره کنید.


۵.Usersnap
Usersnap به شما این امکان را می دهد که تصاویر وبسایت را به اشتراک بگذارید و آنها را با افزودن طرح های نشانه گذاری و نظرات حاشیه نویسی کنید. همچنین با حاکم پیکسل می آید و می تواند به طور مستقیم با ابزارهای مختلف مدیریت پروژه شامل Slac، Trello و JIRA ادغام شود.

این لیست بدون استفاده از UserNap کامل نمی شود، زیرا این یک روند بازخورد موثر است. این افزونه به صورت تریال ارئه شده است و استفاده ۱۴ روزه از آن رایگان می باشد.


۶.Disable JavaScript

Disable JavaScript به عنوان نام پیشنهادی غیر فعال کردن جاوا اسکریپت، به شما امکان می دهد که جاوا اسکریپت را روی وبسایت ها یا فقط زبانه های خاص غیرفعال کنید. شما می توانید آن را به حالت پیش فرض JS روشن / خاموش، و یک رفتار غیر فعال به طور پیش فرض توسط دامنه / تب و غیره سفارشی


۷.Web Developer Checklist

Web Developer Checklist یک چک لیست برنامه نویسی وب شما یک مرور کلی از نحوه استفاده از سایت خود را با توجه به بهترین شیوههای طراحی و توسعه ارائه میدهد.

با کلیک بر روی این آیکون، به شما در مورد سئو سایت شما، URL های دوستانه، فاویکون، و غیره اطلاع می دهد.

۸. ابزار توسعه ری اکت
با افزایش بی پایان محبوبیت React، توسعه دهندگان React تقریبا هر روز متولد می شوند و تیم React آنها را پوشش می دهد.
React Developer Tools،توانایی بررسی یک درخت React همراه با حالت: پروتکل ها، سلسله مراتب و غیره را برای فایرفاکس شما به همراه می آورد ،
devtools را راه اندازی کنید و به برگه React بروید.

این ورژن برای ابزار Vue موجود است.


۹.ColorZilla
ColorZilla یک ابزار عالی برای توسعه دهندگان و طراحان گرافیک است تا رنگ ها را از صفحات مختلف وب انتخاب کنند.
همچنین شامل یک eyedropper، یک مولد گرادیان، مرورگر پالت و تاریخچه رنگ است.

۱۰.Evernote Web Clipper
Evernote Web Clipper شما را قادر می سازد تا تصاویری از صفحات وب را بسازید و به صورت خودکار آنها را به حساب Evernote خود ذخیره کنید که از آن می توانید حاشیه نویسی کنید و با اعضای تیم به اشتراک بگذارید.


۱۱.مدیریت کننده ی کوکی
Cookie Manager یک برنامه امنیتی معتبر است که شما را قادر به مشاهده، اضافه کردن، ویرایش، حذف و جستجوی کوکی ها در هر دامنه می کند.
حتی در مورد مدیر کوکی خیلی خوب است که شما می توانید کوکی ها را بین دامنه ها اکسپورت و ایمپورت کنید.


۱۲. Live Editor for CSS and LESS

Live Editor for CSS and LESS به شما این امکان را می دهد که کد CSS / LESS را به طور مستقیم در مرورگر خود بنویسید. کد شما فورا به اجرا در می آید و در ذخیره سازی محلی خود در مرورگر ذخیره خواهد می کند.

ویرایشگر آن در صفحه به صورت خودکار تکمیل کننده، زیبا، linter و غیره را دارا می باشد شما باید حتما آن را بررسی کنید.

منبع
به این پست امتیاز دهید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین ببینید

بستن
بستن