لینوکس

مقایسه و معرفی ۱۰ آنتی ویروس برتر لینوکس

آنتی ویروس لینوکس

 

در دنیای سیستم عامل کامپیوتر، همیشه رخنه و حفره های امنیتی که ما به آن تروجان، بدافزار، ویروس می گوییم وجود دارند. لینوکس سیستم عامل بسیار کارآمد و امنی است اما هنوز هم امکان دارد که این مشکلات را داشته باشند.
برای کاهش این مسائل، متخصص امنیت یک آنتی ویروس لینوکس را برای شناسایی و حذف این تهدیدات قبل از اینکه به سیستم آسیب برساند، توصیه می کنند.

 

در اینترنت، شما می توانید بسیاری از پیشنهادات ضد ویروس مختلف پیدا کنید، اما اخیرا موسسه امنیتی مستقل IT AV-Test برای تضمین فهرست واقعی لیست نرمافزاری آنتی ویروس تست کرد تا ما بتوانیم یک لیست کلی عمومی از ۱۰ آنتی ویروس برتر برای لینوکس ایجاد کنیم.

 

۱. سوفوس

در آزمون sophos، AV یکی از بهترین ضد ویروس های رایگان برای لینوکس است. این نه تنها اسکن درخواستی از سوی کاربر را پشتیبانی می کند، بلکه همچنین قابلیت اسکن در لحظه را فراهم می کند.
این آنتی ویروس مخصوص لینوکس نه تنها از تروجان های مخصوص لینوکس جلوگیری می کند بلکه در تمامی سیستم عامل های اصلی مانند ویندوز، اندروید نیز کار می کند. همچنین کرم ها و تروجان ها را شناسایی می کند و به حذف آن از مبدا کمک می کند. اما اگر شما نوعی برنامه نویس سوفوس باشید به شما امکانات دسترسی محدود را فراهم می کند تا آن را آسان با سیستم شما کار کند.

ویژگی ها

رایگان
بر بستر ترمینال
تشخیص و حذف تهدیدات
برروی کرم ها، تروجان ها، ویروس ها و بدافزارها کار می کند
سبک ، نصب آسان و بسیار ارحت برای استفاده
پشتیبانی کراس پلت فرم
بلاک کردن و حذف تهدیدات ضد لینوکس

۲. کومودو
کومودو یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس برای لینوکس است. این به خاطر پشتیبانی معماری منحصر به فرد آن و ویژگی متقابل پلتفرم شناخته شده است. همچنین از قابلیت اسکن ایمیل با سیستم حفاظت ضد ویروس اضافی پشتیبانی می کند که در سایر برنامه ها قابل دسترسی نیست.

 

کومودو از قابلیت فایروال با معماری ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند. آنتی ویروس کومودو برای لینوکس همچنین از تمام توزیع های لینوکس پشتیبانی می کند، بنابراین از میان کاربران لینوکس به طور گسترده ای استفاده می شود. بهترین نرم افزار این است که آن را نیز در سمت سرور مانند لینوکس رد هت ،سرور لینوکس اوپن سوزه و SUSE لینوکس سازمانی کار می کند.

ویژگی ها

رایگان
راحت در نصب و استفاده
اسکن بدون نیاز به هیچ هشدار اشتباه
محافظت در لحظه
پشتیبانی از ضد اسپم
پشتیبانی از کراس پلت فرم
حفاظت و پشتیبانی از سمت سرور

۳.کالم ای وی (ClamAV)
این بهترین و احتمالا ضد ویروس گسترده در جامعه لینوکس است. ClamAV منبع باز و رایگان برای استفاده است. آن را به عنوان ضد ویروس همه کاره برای تشخیص تروجان ها، نرم افزارهای مخرب و ویروس شناخته شده است. همچنین از اسکن دروازه پست الکترونیکی پشتیبانی می کند.
استفاده آسان و سرعت اجرای بسیار بالا،
زیرا رابط کاربری گرافیکی در خود ندارد و از طریق ترمینال کار می کند.

ویژگی ها
منبع باز
رایگان
پشتیبانی از کراس پلتفرم در هر سه سیستم عامل مک ، لینوکس و ویندوز
در محیط ترمینال کار می کند
پشتیبانی در دسترسی و اسکن ایمیل ها
پشتیبانی سازگار با POSIX
پرتابل

۴.اف-پورت

 

F-Prot ضد ویروس شناخته شده برای لینوکس است. این آنتی ویروس مخصوص لینوکس را می توان در سطح خانه یا صنعتی استفاده کرد. این معماری نرم افزار ۳۲ و ۶۴ بیتی را به عنوان یک نرم افزار ضد ویروس لینوکس پشتیبانی می کند. بیش از ۲۱۱۹۹۵۸ ویروس شناخته شده و انواع دیگر ممکن است آن را اسکن کند. این نرم افزار آنتی ویروس لینوکس پورتابل است و اسکن برنامه را با استفاده از تکنولوژی cron.IT انجام می دهد. می تواند انواع مختلف تروجان حتی در بخش های بوت را شناسایی کند.

ویژگی ها

رایگان و پورتابل
تشخیص بیش از ۲۱ میلیون تهدید
می تواند در معماری نرم افزار های مختلف اجرا شود
قابلیت اسکن برای درایو داخلی و درایور خارجی
اسکن برای ویروس های boot sector، ماکرو و ویروس های تروجان

۵.چک روتکیت(Chkrootkit)
از نام Chkrootkit، شما می توانید حدس بزنید که واقعا در روت کار می کند ، این بهترین گزینه برای روت کیت موجود در یک سیستم لینوکس است.  سبک و پرتابل است. شما می توانید به سرعت آن را به سی دی یا USB بسپارید.

ویژگی ها

تشخیص روت کیت
سبک است
پورتابل
راحت در نصب و استفاده
اجرا شدن در ترمینال
برطرف کننده چندگانه خطاها

۶.روت کیت هانتر
Rootkit Hunter بهترین گزینه برای روت کیت است. در خط فرمان کار می کند و از بک دور و دیگر سوء استفاده های محلی برای تشخیص انواع ویروس، تروجان ها استفاده می کند. یک روت کیت در پوسته بورن با مقایسه SHA-1 hash برای سرویس بهتر با قابلیت حمل و نقل توسعه یافته است. این نرم افزار خاص برای توزیع های مختلف در دسترس است

ویژگی ها

تشخیص روت کیت
با خط فرمان کار می کند
سریع و استفاده بسیار آسان
پشتیبانی از مقایسه SHA-1 برای شناسایی ورودی های مخرب
پورتابل

۷.کلام تی کی (ClamTK)
ClamTK، نسخه به روز شده ClamAV با رابط گرافیکی سبک آن برای کاربر معمولی است. از آنجایی که با GUI است، استفاده آسان و داشتن امکانات برای اسکن برای تقاضا برای نرم افزارهای مخرب و تروجان ها آسان است. با کتابخانه های Perl و Gtk توسعه یافته است.

ویژگی ها

منبع باز
رایگان
واسط کاربری
پشتیبانی از درخواست اسکن
پورتابل

۸.بیت دیفندر

این برنامه می تواند آنتی ویروس بعدی شما برای اوبونتو باشد. در جامعه لینوکس، بیت دیفندر به عنوان یک نرم افزار ضد ویروس لینوکس ،کار بسیار خوب کار می کند. اما ما باید فکر کنیم، به عنوان یک نرم افزار آنتی ویروس لینوکس رایگان نیست، شما باید نسخه آزمایشی را دانلود کنید. اما در این آزمایش، هنوز بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای لینوکس است.

ویژگی ها
اسکن از تمام آرشیو
یکپارچگی در پشتیبانی از دسکتاپ
GUI بصری و همچنین رابط خط فرمان را پشتیبانی می کند
قرنطینه فایل های آلوده را به یک پوشه محافظت شده می سپارد.

۹.نود ۳۲
در آزمون ESET، AV در رتبه اول قرار گرفت و به عنوان بهترین آنتی ویروس برای لینوکس و اوبونتو انتخاب شد. اما این نرم افزار رایگان نیست، شما می توانید آن را به عنوان آنتی ویروس ubuntu خود را برای مدت زمان محدود و به عنوان یک نسخه آزمایشی داشته باشید. اما اگر شما در مورد ویژگی آن فکر می کنید، قیمت آن مشکل نخواهد بود. می توان گفت که این آنتی ویروس مخصوص لینوکس برای شناسایی بدافزارها ، تنها برای لینوکس مناسب است. اما شما نتیجه را شگفت زده خواهید کرد چون ویروس را نیز برای سایر نرم افزارهای مخرب و تروجان ها شناسایی می کند

ویژگی ها
بهترین ویروس، بدافزار، آشکارساز انتخاب شده توسط آزمون AV
بهترین آنتی ویروس و ضد برنامه جاسوسی
تشخیص دهنده ی برنامه ی جاسوسی
دارای دو نسخه خانگی و صنعتی
بررسی امنیت شبکه
بروزرسانی خودکار

۱۰.هسته ی امنیتی آوست (Avast Core Security)

یکی از بهترین گزینه های نهایی ما به عنوان یک آنتی ویروس لینوکس است. این آنتی ویروس لینوکس نیز در بین بهترین در آزمون AV قرار گرفت. با اوبونتو و سایر نرم افزار های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی معماری نرم افزار لینوکس کار می کند. این آنتی ویروس لینوکس شامل پشتیبانی از امنیت هسته، امنیت شبکه و همچنین امنیت سرور فایل را فراهم می کند. این نرم افزار شما می توانید آن را از اینجا دانلود کنید. اما این نسخه  نسخه آزمایشی،نسبت به سایر نسخه های آزمایشی رایگان بهتر است.

ویژگی ها
محافظت لحظه ای و ضد جاسوس افزار
اسکن در هر لحظه و قابلیت برنامه ریزی برای اسکن
امنیت هسته ، امنییت شبکه
دارای دو نسخه خانگی و صنعتی
به روز رسانی منظم برای اطمینان از تهدید جدید

در نهایت، من سعی کردم بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای سیستم لینوکس را بر اساس دسته های مختلف مانند قیمت، قابلیت اطمینان، قابلیت اطمینان و نتایج قابل اعتماد آنلاین مطمئن تلقی کنم. از همان ابتدا، نسخه رایگان را توضیح دادم و معتقدم که شاید بهترین گزینه برای دستگاه لینوکس شما باشد. قطعات بعدی نسخه های آزمایشی هستند اما برخی از گزینه های عالی و مفید را به عنوان بهترین آنتی ویروس برای لینوکس ارائه می دهند. همه ی برنامه هایی که در بالا به عنوان آنتی ویروس لینوکس معرفی شدند، دستگاه شما و اطلاعات شما را امن نگه می دارند.

منبع

 

 

 

به این پست امتیاز دهید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن