لینوکس

نصب تم در اوبونتو

نصب پوسته اوبونتو

ابونتو تنوع بسیار بالایی در تم دارد که میتوانید میز کاری خود رو طبق میل خودتان شخصی سازی کنید به ویژه در نسخه ی آخر ابونتو بیونیک.

با این حال، قبل از اینکه به نحوه نصب تم ها بپردازیم، مهم است که تفاوت بین موضوعات موجود در اوبونتو روشن شود – شامل GTK Themes، تم آیکون و تم های GNOME Shell.

تم GTK تغییر ظاهر کلی یک رابط برنامه را ارائه می دهد که یک برنامه GTK است. اوبونتو در حال حاضر از چارچوب GTK3 استفاده می کند بنابراین هر موضوعی که شما برای شخصی سازی رابط کاربری از برنامه های نصب شده ی GDK خود بهره می برد

آیکون تم ها بسته هایی هستند که حاوی مجموعه های آیکون برنامه کاربردی است. تنظیم یک تم آیکون جدید، ظاهر آیکن های برنامه را در سیستم شما تغییر خواهد داد، اما تصویر کلی آن را تغییر نخواهد داد. مهم است که همیشه از تم های آیکون که طیف وسیعی از برنامه ها را پشتیبانی می کنند استفاده کنید تا آیکون های شما از هماهنگی خارج نشوند.
تم های GNOME Shell تغییر ظاهر محیط دسک تاپ شما را تغییر می دهد

از آنجایی که اکنون می توانید مطمئن باشید که کدام تم را نصب می کنیم، اجازه دهید به روش های موجود بپردازیم.

۱.نصب تم اوبونتو با PPA
این احتمالا رایج ترین راه برای نصب تم ها در اوبونتو است و از آن ساده است و مزیت اصلی آن این است که تم ها به طور خودکار به محض انتشار نسخه جدید به روز می شوند.

 sudo add-apt-repository ppa:daniruiz/flat-remix $

 sudo apt-get update $

 sudo apt-get install flat-remix $

۲.نصب تم با deb.packages
برخی از تم ها در قالب بسته های .deb (جایگزین اوبونتو برای فایل های .exe در ویندوز) در دسترس هستند و همه چیزهایی که پس از دانلود تم باید انجام دهید این است که دوبار کلیک کنید تا آنها را نصب کنید یا با استفاده از دستور زیر نصب کنید.

sudo dpkg -i theme-file.deb $

۳.نصب تم با فایل آرشیو
برخی از تم ها نیز در فایل های آرشیو فایل های ZIP یا .tar آمده اند و در صورتی که تم دارای چندین نوع باشد، آنها حاوی بیش از یک فایل هستند.
همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که فایل بایگانی موضوع را دانلود کنید و محتویات آن را به دایرکتوری های مربوطه خود و / یا .icon که معمولا در داخل دایرکتوری خانه قرار دارد را استخراج کنید.
هر دو دایرکتوری پنهان هستند بنابراین CTRL + H را فشار دهید تا آنها را فاش کنید. اگر هنوز نمیتوانید آنها را مشاهده کنید، آنها را با استفاده از دستورات زیر در ترمینال خود ایجاد کنید.

 mkdir ~/.themes $

 mkdir ~/.icons $

همانطور که در ۲ روش اول می توانیم، اکنون می توانید تم جدید اضافه شده و / یا آیکون های تنظیم شده با استفاده از GNOME Tweak Tool را فعال کنید.

سقوط احتمالی
اگر یک مثلث خطا در کنار آیکون Shell مشاهده کنید متوجه خواهید شد که شما نمیتوانید تم پوسته GNOME را سفارشی کنید و بدان معنی است که شما باید حداقل حداقل پلاگین گنوم را که برای توزیعهای اوبونتو استفاده می کنید با استفاده از دستور زیر نصب کنید:

 sudo apt install gnome-shell-extensions $

بعد، سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید و به Extensions در GNOME Tweak Tool بروید و گزینه Theme Themes را فعال کنید. شما هم اکنون می توانید تم های GNOME Shell را تغییر دهید.

کدام روش نصب موضوع شما برای کار شما مناسب تر است و تا کنون یک لیست مورد علاقه خود را جمع آوری کرده اید؟ احساس رایگان برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود را با ما در بخش نظرات در زیر.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن