ترفند ها و نکته ها

حمله DDOS چیست و چگونه میشود با آن مقابله کرد؟

اطلاعاتی لازم پیرامون حملات دیداس به سایت

حمله DDOS چیست و چگونه میشود با آن مقابله کرد؟

حملات دیداس یکی از مخرب ترین ساخته های برنامه نویسان در حوزه هک میباشد که تا کنون خسارت های فراوانی را به بار اورده است.حملاتی که سرورهای مختلف در جهان را مورد تخریب قرار میدهد.

این مدل اتک ها تنها مختص سایت های بزرگ نمیباشند بلکه ممکن است در هرزمانی سایت های کوچک و کم اهمیت نیز مورد حمله قرار بگیرند. اما اصلا علت این حملات چیست؟!

 

 

اتک خوردن و یا مورد حمله دیداس قرار گرفتن در اصل یک ساختار انتقام گونه دارد و فرد یا گروهی که سعی در ایجاد چنین حملاتی دارند با هدفت تخریب سایت مقابل،کاهش بازدید،کاهش درامد حاصل از فعالیت در سایت و ایجاد ترس و یا نشان دادن قدرت خود و…پا در این عرصه میگذارند.

DDOS چگونه؟!

اگر شما صاحب یک سایت باشید در همان ابتدا برای سایت خود با توجه به ترافیک و ورودی سایت هاست مورد نظر خود را تهیه میکنید. حال تصور کنید در یک لحظه به قدری بازدید و فشار روی سایت شما بالا برود که هاست شما قادر به مدیریت و تحمل ظرفیت این ورودی نباشد و حجم ای پی های درخواست دهنده به اندازه بسیار زیادی بالا رود، در این این لحظه سایت شما از کار افتاده و میتوان گفت دچار حمله دیداس شده اید!

 

راه های مقابله با حملات DDOS

تا کنون هیچ راه حلی برای مقابله همیشگی و کامل مقابل حملات دیداس ارائه نشده است اما راه هایی وجود دارد که به کمک آن ها میتوانید هم فشار این حملات را کاهش دهید و هم کمتر مورد حمله قرار بگیرید!

  • خوب و حرفه ای بودن سرویس دهنده برای میزبانی سایت شما : قابل اعتماد بودن یک سایت میزبان هاست حرفه ای میتواند سایت شما را کمتر مورد توجه هکر ها و حملات دیداس قرار دهد.
  • استفاده از سرویس CDN یا کلادفلر که به کمک راهکارهای خاص خودش مانع از بسیاری از اینگونه حملات میشود.و توصیه میکنیم حتما از این سرویس استفاده کنید.

به این پست امتیاز دهید.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

رضااسدزاده

رضااسدزاده هستم مهندس نرم افزار علاقه مند به فضای وب از تاریخ 12شهریور سال96 سایت تیچ وب رو راه اندازی کردیم با هدف گسترش اطلاعات نرم افزاری و زبان های برنامه نویسی . امیدوارم با حمایت شما دوستان بتونیم به این هدف بزرگ دست پیدا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن