گوناگونوردپرس

۲۵-انواع نقش کاربری در وردپرس

در این بخش میخواهیم آموزش دهیم که چگونه برای هر کاربر سایت خود چه نقشی را تعیین و تا چه حد به او امکان استفاده از بخش های مدیریتی وردپرس را بدهید.

 

انواع نقش کاربری در وردپرس

 

در تعیین نقش نویسنده همواره برای شما هنگام اضافه کردن نویسنده ۵ نقش مشخص میگردد:

 

  • ۱.مدیر
  • ۲.ویرایشگر
  • ۳.نویسنده
  • ۴.مشارکت کننده
  • ۵.مشترک

 

حال به شرح خلاصه ای از هرکدام از این نقش ها میپردازیم.

 

 

۱-مدیر

 

این نقض اصلی ترین و کامل ترین نقشی است که در ابتدا وردپرس به سازنده آن میدهد.مدیر توانایی درج و حذف پست های خود و دیگر کاربران را دارد. و همچنین تمامی تنظیمات وردپرس را نیز مدیریت میکند. و…

 

۲-ویرایشگر

 

ویرایشگر توانایی مدیریت مطالب را به کاربر میدهد. وکاربرمیتواند مطالب را حذف و یا تغییر دهد. همچنین تایید و یا رد کردن بخش نظرات را نیز میتواند مدیریت کند. اما ویرایشگر نمیتواند بخش تنظیمات و افزونه های وردپرس را مدیریت کند!

 

۳-نویسنده

 

همان طور که از اسمش پیداس یک کاربر نویسنده میتواند مطالب خودش را انتشار دهد و یا تغییر دهد و یا مطالب خودش را حذف کند.نویسنده نمیتواند برای مطالب دسته ایجاد کند اما میتواند از دسته های موجود استفاده کند.همچنین نویسنده میتواند نظرات را بخواند اما نمیتواند تغییری در آن ایجاد کند و حتی تایید یا رد کند. در کل نقش نویسنده کم خطر است.

 

۴-مشارکت کننده

 

مشارکت کننده محدود تر از نویسنده است.وی میتواند مطالب جدید را بنویسد و تغییر دهد.اما نمیتواند مطلبی را منتشر کند! همچنین مشارکت کننده نمیتوان فایل را بارگذاری کند! بقیه موارد به شکل نویسنده میباشد.

 

۵-مشترک

 

این نقش فقط برای این است که شما بخواهید بازدید کنندگان سایتتان قبل از نظر گذاشتن ابتدا وارد بشوند بعد اقدام کنند.مشترک نمیتواند پست بگذارد و در کل نمیتواند در وردپرس شما عملی را صورت دهد.

 

 

 


بخش بعدی

بخش قبلی

به این پست امتیاز دهید.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

رضااسدزاده

رضااسدزاده هستم مهندس نرم افزار علاقه مند به فضای وب از تاریخ 12شهریور سال96 سایت تیچ وب رو راه اندازی کردیم با هدف گسترش اطلاعات نرم افزاری و زبان های برنامه نویسی . امیدوارم با حمایت شما دوستان بتونیم به این هدف بزرگ دست پیدا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن